KONTAKT    |    dzwoń: 782066361 lub 782066342

Właściwości drewna ze świerku skandynawskiego

Każdy z oferowanych przez nas drewnianych domków możesz złożyć samodzielnie lub skorzystać z pomocy jednej z naszych ekip montażowych. Zobacz, jak wygląda cały proces montażu.

Samodzielnie dasz radę

Zacznijmy od momentu zamawiania. Decydując się na samodzielny montaż możesz zamówić wszystkie materiały potrzebne do montażu wybranego przez Ciebie domku. Otrzymasz wytyczne dotyczące fundamentu domku, poszczególnych etapów montażu konstrukcji, pokrycia dachu, malowania, czy kładzenia instalacji wewnątrz. W większości dasz radę na każdym etapie z drobną pomocą brata, szwagra czy sąsiada.

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie złożyć domek na swojej działce otrzymasz od nas razem z konstrukcją plan wykonania fundamentu w trzech proponowanych metodach: fundament z bloczków betonowych, podstawa z kostki brukowej lub wylewana płyta fundamentowa.

Dodatkowo instrukcja będzie zawierać opis wszystkich elementów, z których składają się ściany, dach i podłoga. Składanie całości konstrukcji wymaga niewielkiej ilości narzędzi typu młotek, wkrętarka, piła, drabina do montażu dachu, odrobiny czasu i wyobraźni. 

[zdjęcie skrzynki narzędziowej]

Zachęcamy do samodzielnego montażu, bo nic tak nie cieszy jak drewniany domek postawiony własnymi rękoma. Zdajemy sobie jednak sprawę, z tego, że możesz zwyczajnie nie mieć czasu na wykonanie montażu, zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych konstrukcjach.

Oferujemy montaż naszymi ekipami fachowców. Aby skorzystać z tej opcji przy wybranym domku w formularzu opcji dodatkowych zaznacz pozycję “Montaż naszą ekipą“.

Od czego zależy cena montażu?

Cena montażu jest uzależniona od rodzaju konstrukcji i jej skomplikowania, czyli w skrócie – od wielkości domku. Niektóre domki można złożyć w jeden dzień przy założeniu, że fundament wykonany został już wcześniej przez Ciebie lub lokalną firmę budowalną.

Są domki, których składnie trwa dłużej i do ceny montażu doliczany jest koszt noclegu ekipy montażowej lub dojazdu do miejsca montażu z bazy w zależności od odległości. Przy montażu w odległości kilku lub kilkadziesiąt kilometrów od bazy i jedyny składnik powiększający cenę montażu, to koszt dojazdu każdego dnia liczony wg normowanych cen za tzw. kilometrówkę. Jednak, gdy dzielą nas większe odległości, wtedy osoby z ekipy montażowej wynajmują nocleg w pobliżu Twojej działki, co jest wliczane w koszt montażu.

Montaż naszą ekipą – poszczególne etapy

Po pierwsze podstawa

Każda konstrukcja jest montowana na podłożu przygotowanym wcześniej. Teren powinien być wypoziomowany i ustabilizowany. Zależnie od preferencji i możliwości, mogą Państwo przygotować jeden z trzech rodzajów podłoża:

Betonowy fundament: najbardziej rekomendowane rozwiązanie. Fundament powinien wznosić się minimum 10 cm ponad poziom terenu w celu zabezpieczenia konstrukcji przed działaniem wody.

Kostkę brukową: tak jak w przypadku fundamentu podłoże powinno wznosić się ponad poziom terenu.

Bloczki betonowe: więcej o przygotowaniu podłoża pod bloczki betonowe LINK.

Po pierwsze podstawa

Dla ekipy montaż prawie każdego domku w wersji standardowej zajmuje jeden dzień. Na długość czasu montażu znaczący wpływ mają warunki atmosferyczne, dojazd do miejsca budowy, czy wybrane przez Państwa opcje dodatkowe.

Na przykład, jeżeli Państwo wybierzecie ocieplenie domku, w zależności od wielkości konstrukcji czas montażu zostaje wydłużony do ok. 2-3 dni roboczych. W trakcie montażu niezbędny jest dostęp do energii elektrycznej o napięciu 220V. Jeżeli na miejscu budowy nie ma dostępu do prądu należy to zgłosić w trakcie zamówienia, ekipa zostanie wyposażona w agregat prądotwórczy.

Nasza ekipa jest zaopatrzona we wszystkie niezbędne narzędzia oraz materiały takie jak wkręty czy okucia. Domek jest obiektem wolnostojącym i nie wymaga kotwienia. Jeżeli Państwo chcą jednak przytwierdzić domek do podłoża trzeba to zgłosić w momencie podpisywania umowy montażu lub zrobić we własnym zakresie po montażu.

W przypadku braku możliwości dojazdu bezpośrednio na miejsce montażu należy zapewnić dwie osoby do pomocy przy przenoszeniu elementów domku.

Po przygotowaniu stabilnego i wypoziomowanego podłoża pierwszym krokiem w montażu domku jest przygotowanie podwalin. Belki podwalinowe należy ułożyć równolegle do wejścia jak na poniższym zdjęciu, następnie sprawdzić ich wypoziomowanie poziomicą oraz prostokątność najlepiej poprzez porównanie długości przekątnych za pomocą linki.

Na przygotowanych belkach zaczynamy montaż pierwszej warstwy elementów ściennych, która składa się z 2 wąskich elementów frontu i tyłu oraz dwóch szerokich elementów ścian bocznych. Każdy element należy ostrożnie dobijać za pomocą gumowego młotka. Po ułożeniu pierwszej warstwy desek należy skorygować prostokątne ustawienie ścian. W tym celu za pomocą linki ponownie mierzymy przekątne.

Po ułożeniu 8-10 warstw elementów ściennych możemy przystąpić do montowania okien frontowych. Okna montujemy razem z ramą, w której wykonany jest wpust służący do dokładnego obsadzenia okien w zarysie otworu okiennego w ścianie. Następnie montujemy elementy ścian, do których zostanie zamontowana futryna drzwi oraz składamy ściany do wysokości ścian bocznych.

Po prawidłowym zmontowaniu ścian, przystępujemy do montażu trójkątnych zwieńczeń ścian szczytowych domku drewnianego.

W wycięciach elementów trójkątnych zwieńczeń ścian szczytowych należy zamocować krokwie dachowe.

Następnie można zacząć ubijanie desek dachowych. W przypadku, gdy po zbiciu całego dachu ostatnia warstwa desek będzie wystawała poza obręb krokwi należy za pomocą piły do drewna odciąć wystający kawałek deski.

Po przybiciu wszystkich desek montujemy do nich deski okapowe.

Kolejnym krokiem będzie montaż drzwi. Najpierw skręcamy elementy futryny i gotową futrynę mocujemy w otworze drzwiowym w ścianie. Do futryny zakładamy drzwi.

Po zainstalowaniu futryny możemy przystąpić do montażu desek podłogowych. Do podwalin mocujemy je za pomocą gwoździ. Ostatnia deska może wymagać dopasowania. Po przybiciu wszystkich desek należy przyciąć na wymiar i zamontować listwy podłogowe.

Zmontowany domek zabezpieczamy przed opadami przez pokrycie dachu papą lub gontem i zwieńczamy listwami maskującymi.

Ostatnim już etapem budowy jest zabezpieczenie drewna i malowanie domku jednym z dostępnych na rynku impregnatów, lazurów lub olejów do drewna.

Po trzecie instalacje

Instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna Uwaga! Na życzenie klienta firma wykonuje podłoża pod domki drewniane i inne konstrukcje oraz instalacje wodno-kanalizacyjne. Zapraszamy do kontaktu z odpowiednim działem firmy. Informacje kontaktowe znajdą Państwo w dziale (link Kontakt)

Instalację wodno-kanalizacyjną na miejsce budowy konstrukcji najlepiej doprowadzić przed budową. Kanalizacja oraz instalacja wodna powinny być doprowadzone w odpowiednie miejsca: tam gdzie ma być w przyszłości łazienka czy kuchnia. Tak doprowadzona instalacja zostanie ‘wbudowana’ w domek. Montaż instalacji grzewczej powinien wykonać hydraulik na zlecenie klienta. Może to zrobić w czasie kiedy ekipa montująca zajmuje się dachem. Kiedy hydraulik skończy prace jeżeli domek ma być ocieplany ekipa przystąpi do ocieplenia ścian, tak aby wszystkie rurki pozostały w ociepleniu.

Dodaj komentarz