KONTAKT    |    dzwoń: 782066361 lub 782066342

Opcje dodatkowe – sprawdź, o jakie elementy możesz wzbogacić Twój drewniany domek

Niezależnie, czy drewniany domek, garaż drewniany lub wiatę stawiasz sam, czy z nami możesz uatrakcyjnić je szeregiem opcji dodatkowych. Większość jest dostępna w “kalkulatorze wyceny” dostępnym na stronie każdego produktu.

O jakie opcje możesz rozbudować swój drewniany domek?

Następujące opcje możesz dobrać do podstawowej konstrukcji:

  1. Transport
  2. Montaż
  3. Malowanie
  4. Rynny
  5. Okiennice
  6. Pokrycie dachu
  7. Ocieplenie
  8. Rodzaje poszyć dachu w dachach poliwęglanowych
  9. Modyfikacja projektu
  10. Przygotowanie fundamentów
  11. Instalacje wodno-kanalizacyjne
  12. Instalacje elektryczne
  13. Ceny usług

Niemal wszystkie usługi są dostępne na stronie danego produktu w formularzu “Kalkulatora wyceny”. Wystarczy wybrać opcję (ceny są widoczne przy każdej z nich), a formularz przeliczy cenę końcową.

Transport

Samochody dostawcze

Lawet do samochodu dostawczego

Większość konstrukcji dostarczanych jest samochodem dostawczym Iveco, którego wymiary to 2,35 x 8,2 m. Czasami, gdy konstrukcja jest większa dołączamy lawetę na część konstrukcji o długości 6 m. To istotna informacja pod kątem dojazdu na działkę Inwestora, szerokości wjazdu czy bramy. W przypadku zamawiania więcej niż 2 konstrukcje naraz wysyłany jest transport samochodem ciężarowym o długości 13,6 m. Domki są transportowane na paletach. Wyceniany koszt transportu zawsze podawany jest w dwie strony – z magazynu do Inwestora i z powrotem.

Montaż

Cena montażu konstrukcji jest indywidualna dla danego domku. Zależy od skomplikowania i wielkości drewnianego domku, garażu, wiaty, czy altany. W przypadku konstrukcji domków montaż może trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni. W tym czasie ekipa montażowa ma wykupiony nocleg w pobliżu, aby nie dojeżdżać z bazy, zwłaszcza, że budujemy na terenie całego kraju. W cenie montażu zatem zawarty jest także koszt noclegu i wyżywienia ekipy montażowej. We własnym zakresie organizujemy noclegi, choć nie stoi nic na przeszkodzie, aby Inwestor wskazał dogodne miejsce noclegowe w pobliżu.

Jak wygląda montaż krok po kroku możesz przeczytać w artykule: Drewniany domek montaż krok po korku

Malowanie

> Malowanie legarów

To usługa polegająca na zabezpieczeniu legarów domku przed wilgocią. Z uwagi na trudny dostęp do tych elementów konstrukcji po postawieniu domku usługę tę wykonujemy już na etapie montażu.

> Malowanie konstrukcji

Następuje po zmontowaniu całej konstrukcji. Jeśli Inwestor wykupił opcję dodatkową określał też kolor malowania. Stosujemy 3 rodzaje malowania:

  • 1-krotne z widoczną strukturą drewna stosując produkty Remmers HK Lasur (środek 3 w 1: impregnat, powłoka gruntująca i lazura)
  • 2-krotne z widoczną strukturą drewna stosując produkt z Remmers HK Lasur lub Remmers HK Lasur Grey Protect (środek 3 w 1: impregnat, powłoka gruntująca i lazura)
  • 2-krotne z podkładem i impregnacją (czyli łącznie 4 malowania) w pełni kryjące stosując farby  kolorowe Remmers Deckfarbe w pełni kryjące nadające konstrukcji wyjątkowy charakter (pod 2-krotne malowanie farbami kryjącymi aplikowany jest impregnat i farba podkładowa).

Malujemy tylko na zewnątrz budynku i jako osobna usługa – malujemy dodatkowo na życzenie legary konstrukcji (w przypadku domków). Więcej o malowaniu, dostępnych kolorach i specyfikację impregnatów i farb można przeczytać w artykule Kolory Twojego domku – nasze sprawdzone rozwiązania.

Rynny

Stosujemy systemy rynnowe znanego i cenionego na rynku producenta orynnowania – firmy Krop. W ofercie mamy dostępne rozwiązania zarówno PVC jak i stalowe . Dostępne są w 4 podstawowych kolorach:

  • czerwony
  • antracyt
  • brązowy
  • czarny

Więcej o samych rynnach i rozwiązaniach przez firmę Krop stosowanych polecamy przeczytać na stronie producenta www.kropsystem.eu

Okiennice

Okiennice zabezpieczają zarówno termicznie okna jak i utrudniają włamanie

Niemal każda konstrukcja domku ma możliwość zamontowania okiennic drewnianych. Zazwyczaj są montowane na zawiasach i zamykane od środka na zasuwki. Są też okiennice drzwiowe (nie we wszystkich konstrukcjach) montowane na okna balkonowe. Te zamykanie mają z zewnątrz z możliwością zamontowania kłódki (nie ma w zestawie).

Pokrycie dachu

Drewniany domek pokryty gontem

Każdy dach jest wykończony drewnem (deską o grubości 19 mm), które jest bazą do pokrycia właściwego. Oferujemy trzy podstawowe rodzaje pokrycia dachu:

  • papa podkładowa
  • gont bitumiczny
  • blachodachówka

Każde z powyższych montujemy zgodnie z zaleceniami producentów co też stanowi podstawę udzielanej przez nich gwarancji.

> Papa podkładowa

O ile papa podkładowa może stanowić dodatek do gontu i blachodachowki, to można ją stosować jako tymczasowe rozwiązanie, w przypadku gdy inwestycja jest budowana etapami. Użyteczność papy pokładowej szacowana jest na rok czasu. To tym okresie należy ją wymienić/położyć nową warstwę, wykończyć gontem lub blachodachowką.

> Gont bitumiczny

Producentem gontu zakładanego przez nas na dachach jest firma TN International (wcześniej jako TechnoNicol). Oferujemy pięć podstawowych kolorów:

  • Czerwony
  • Zielony
  • Brązowy
  • Szary
  • Czarny

Gont - kolory i kształt

> Blachodachówka

Blachodachówka z naszej oferty to produkty firmy Glinmet. Występują w odmianach:

  • Afrodyta
  • Afrodyta Exclusive
  • Galla
  • Monza
  • Monza Exclusive
  • Dona
  • Temida

Dostępne są także blachodachówki firmy Blachotrapez, ale tylko na indywidualne wyceny.

Na wszystkie pokrycia dachowe udzielana jest gwarancja producentów, pod warunkiem, że Inwestor złoży odpowiednie dokumenty do producenta. Z naszej strony udzielamy gwarancji na okres 2 lat liczonej od momentu podpisania formularza odbioru prac budowlanych.

Ocieplenie

Oferujemy trzy niezależne rodzaje ociepleń, które każdy z inwestorów może dobrać do własnych potrzeb:

  • ocieplanie podłogi
  • ocieplanie ścian
  • ocieplanie dachu
> Ocieplenie podłogi

To proces zaczynający się już na etapie wyboru fundamentu. Decydując się na tą usługę zalecamy stawianie domku na płycie fundamentowej, która przed postawieniem konstrukcji jest smarowana dysperbitem i obkładana papą. Konstrukcja domku stawiana na takim podłożu jest doskonale chroniona przed wilgocią. Między legarami, które polecamy także pomalować (tu link do malowania legarów), kładziona jest folia paroizolacyjna, wełna mineralna i znów folia. Ostatnią warstwą jest podłoga drewniana wykonana z deski o grubości 28 mm.

W przypadku gdy Inwestor wybierze fundament punktowy z bloczków betonowych, to między legarami układana jest płyta OSB, następnie folia, wełna, folia i podłoga drewniana.

> Ocieplenie ścian od wewnątrz

Jest to najczęściej stosowana metoda ocieplania ścian. Patrząc od strony konstrukcji do wnętrza pomieszczeń kładzione są:

  • folia wiatroizolacyjna
  • na folię montowane są kantówki 45×95 mm lub ich wielokrotność dla grubszego ocieplenia
  • wełna mineralna
  • folia paroizolacyjna
  • na wierzch podbitka o grubości 14 mm oraz wykończenie kątownikami i listwami.

Wszystkie instalacje elektryczne (link) i wodno-kanalizacyjne schowane są w ociepleniu. Jak łatwo sobie wyobrazić ocieplenie to zmniejsza powierzchnię pomieszczenia. Przykładowo dla pomieszczenia o powierzchni 9 m2 i przy ociepleniu wełną 100 mm całość ocieplenia wraz z deskami zajmuje zaledwie 7% powierzchni tego pomieszczenia zmniejszając jego powierzchnię użytkową do 8,3 m2.

> Ocieplenie ścian od zewnątrz

Ta metoda ocieplania patrząc od strony konstrukcji na zewnątrz budynku składa się z:

  • folii paroizolacyjnej
  • wełny układanej między kantówkami
  • folii wiatroizolacyjnej
  • desek podbitkowych o grubości 19 mm.

Metoda ta nie zajmuje miejsca wewnątrz pomieszczeń jak w przypadku ocieplania wewnętrznego lecz zakrywa wiązania węgłowe, które dla części inwestorów stanowią ważny element dekoracyjny. Instalacje są albo widoczne wewnątrz schowane w korytkach lub rurkach pcv (dla części inwestorów jest to rodzaj wystroju) lub schowane w ociepleniu zewnętrznym, ale wymaga to nawiercania konstrukcji domku i tu rekomendujemy osprzęt natynkowy, aby nie wiercić dużych otworów na puszki mogących stanowić mostek cieplny i wychładzanie wnętrza przez właśnie te otwory.

> Ocieplenie dachu

Ma za zadanie zabezpieczyć uchodzenie ciepła z wnętrza domku w zimniejsze dni, ale także latem w słoneczne dni zabezpiecza przed nadmiernym nagrzewanie się wnętrza domku czy garażu. Kolejność warstw patrząc od strony wnętrza pomieszczenia to:

  • deska podbitkowa
  • folia paroizolacyjna
  • wełna układana pomiędzy krokwiami
  • folia wiatroizolacyjna
  • na sam wierzch deski nabijane na krokwie o grubości 19 mm.

Na deski kładziony jest gont lub w przypadku blachodachówki dodatkowo pomiędzy blachą a deskami montowane są łaty i kontrłaty.

Istnieje możliwość, aby przy obłożeniu dachu blachodachówką ocieplenie wstawić pomiędzy blachodachówkę a deskowaniu dachu. W ten sposób wewnątrz pomieszczeń widoczne są krokwie i nad nimi dopiero deskowanie dachu.

Dachy tarasów z poliwęglanu

Do tarasów możliwe jest zrobienie zadaszenia, które polecamy obłożyć poliwęglanem. Takie rozwiązanie pozwala ochronić taras i Państwa podczas opadów deszczu, śniegu, gradu, czy liści z drzew, przy jednoczesnym dostępie światła słonecznego. Stosowany u nas poliwęglan  2-komorowy w standardzie jest bezbarwny. Droższą opcją jest poliwęglan dymiony lub opalowy.

Modyfikacja projektu

Możliwości konstrukcyjne drewna pozwalają na wiele modyfikacji – od odbicia lustrzanego konstrukcji, przez podwyższenie budowli, zwiększenie jej powierzchni, zabudowę tarasów wewnętrznych, zmianę układu pomieszczeń wewnątrz, dostosowanie dla osób niepełnosprawnych, czy w końcu łączeniu różnych konstrukcji. Wszystkie modyfikacje są wyceniane indywidualnie, ponieważ każda z nich ma wpływ na inne elementy gotowego domku: ocieplenie, malowanie, wysokości schodów i komina, czy instalacje.

Przygotowanie fundamentów

Raczej nikomu tłumaczyć nie trzeba, że bez fundamentu konstrukcje będą raczej niestabilne. Oferujemy 2 rodzaje fundamentów:

  • płyta betonowa
  • bloczki murowane punktowo

Obie stosujemy i obie są dobre, choć płyta betonowa jest niemal 3-krotnie droższa w wykonaniu od fundamentu bloczkowego. Temat fundamentów opisaliśmy szczegółowo w artykule Podstawa drewnianego domku, czyli jak wykonać fundament.

Instalacje wodno-kanalizacyjne

Usługa polega na rozciągnięciu rur z wodą oraz odpływów do kanalizacji w domkach. Na daną konstrukcję domku jest określona ilość punktów, które wyceniamy jako standard.

Instalacje wodno-kanalizacyjne w drewnianym domku

W łazience są:

  • punkt ciepłej i zimnej wody do zlewu
  • punkt ciepłej i zimnej wody do kabiny prysznicowej lub wanny
  • punkt zimnej wody do spłuczki
  • punkt zimnej wody do bojera (nie ma w cenie) i odejście ciepłej na krany

W kuchni/aneksie kuchennym jest jeden punkt ciepłej i zimnej wody do zlewozmywaka.

Odpływy w łazience są:

  • do zlewu
  • kabiny prysznicowej/wanny
  • toalety

W kuchni jeden odpływ dla zlewozmywaka.

Odpływ do kanalizacji fi 100 mm w podawanej cenie ma długość 1 mb liczony od ostatniego punktu odpływowego.

Wszystko bez białego montażu i do korka. Nie świadczymy usług montażu armatury i osprzętu sanitarnego. W domkach, które posiadają miejsce na łazienkę na piętrze punkty doprowadzenia wody i odpływów liczone są jako dodatkowe punkty nie będące w standardzie. Wszystkie dodatkowe punkty są obliczane wg potrzeby Inwestora i wyceniane indywidualnie. O cennik punktów dodatkowych wodno-kanalizacyjnych proszę pisać na adres kontaktowy podany w zakładce kontakt.

Instalacje elektryczne

Usługi elektryczne zakładają rozciągnięcie przewodów przez elektryka z ekipy montażowej od miejsca, w którym znajdzie się skrzynka rozdzielcza do punktów świetlnych, gniazdek i wyłączników. W cenie nie ma ujętego montażu urządzeń końcowych (puszek, gniazd, rozdzielnicy itp.)

– rozprowadzamy przewody 1,5 i 2,5 mm2
– łazienka – 3 punkty: 1 punkt pod włącznik, 1 punkt pod oświetlenie, 1 punkt pod gniazdko
– sypialnia – 3 punkty: 1 punkt pod włącznik, 1 punkt pod oświetlenie, 1 punkt pod gniazdko
– salon z aneksem kuchennym – 6 punktów: 2 punkty pod włącznik, 2 punkty pod oświetlenie, 2 punkty pod gniazdko
– klatka schodowa 3 punkty: 1 punkt pod oświetlenie, 2 punkty pod włącznik
– taras – 2 punkty: 2 punkty pod oświetlenie
UWAGA: w elektryce brak puszek, gniazd, włączników, lamp, skrzynki. Ekipa nie podłącza elektryki (nie mają uprawnień).

Wysokość dopłaty do każdego dodatkowego punktu ustalany jest indywidualnie dla każdej konstrukcji, wg potrzeb Inwestora.

Ceny usług

Większość cen usług zależy od rodzaju i rozmiaru konstrukcji. Wszystkie podawane ceny zawierają koszt materiałów i robocizny. Nasze wyceny pokazują każdą składową gotowej konstrukcji oddawanej w ręce Inwestora.

Podsumowanie————————

Jeśli zdecydują się Państwo na stawianie konstrukcji przez naszą firmę prosimy o wybranie domku, garażu, wiaty lub obejrzenie katalogu – tam są wszystkie najlepsze i dostępne konstrukcje.