KONTAKT    |    dzwoń: 782066361 lub 782066342

Kolory Twojego domku – nasze sprawdzone rozwiązania

Malowanie konstrukcji drewnianej ma na celu przede wszystkim zabezpieczyć je przed wilgocią, a co za tym idzie grzybami i różnego rodzaju czynnikami atmosferycznymi, które będą powodowały jego degradację.

Przy zamawianiu możesz wybrać opcję dodatkową w postaci malowania konstrukcji. W naszej ofercie korzystamy z profesjonalnych impregnatów i farb i impregnatów firmy Remmers. Zaufanie jakim darzymy te produkty przekłada się na zadowolenie naszych Klientów. 

Co do zasady nie malujemy wewnątrz. Drewno jest naturalnym budulcem i z czasem pod wpływem działania promieni słonecznych zmienia nieznacznie kolor. Niemniej nie spotkaliśmy się jeszcze z sytuacją, aby ktokolwiek na ten fakt narzekał. Wręcz przeciwnie – mówi się o dojrzewaniu drewna.

Oferujemy trzy rodzaje malowania zewnętrznego i znajdziesz je w naszej ofercie do prawie każdej konstrukcji. Różnią się efektem jaki uzyskasz.

Malowanie 1-krotne z widoczną strukturą drewna

Stosowany przez nas Remmers HK Lasur, to środek 3 w 1: impregnat, powłoka gruntująca i lazura.

Głównym celem jest ochrona drewna przed wilgocią oraz zabezpieczenie przed sinizną. Osoby obawiające się faktem żerowania różnego rodzaju owadów w tym os mogą spać spokojnie, bo zastosowana podwyższona zawartość fazy zabezpiecza przed owadami.

Stosowany impregnat w połączeniu z ochroną konstrukcyjną, jaką stosujemy we wszystkich naszych produktach ogranicza niebezpieczeństwo powstania zgnilizny.

Zastosowany impregnat zawiera ochronę powłoki przed pleśniami i glonami, ale jednocześnie pozwala drewnu oddychać wnikając głęboko w podłoże. 

Podstawowe cechy impregnatu Remmers HK-Lasur:

 • 3 w 1: impregnat, powłoka gruntująca i lazura
 • Chroni drewno przed wilgocią i zabezpiecza przed sinizną
 • W połączeniu z ochroną konstrukcyjną ogranicza niebezpieczeństwo powstania zgnilizny
 • Podwyższona zawartość fazy stałej zabezpiecza przed żerowaniem os
 • Zawiera ochronę powłoki przed pleśniami i glonami
 • Pozwala drewnu oddychać
 • Wnika głęboko w podłoże
 • Ewentualne poprawki nie wymagają uprzedniego szlifowania powłoki
 • Lazura cienkowarstwowa
 • Intensywne kolory
 • Nie łuszczy się
 • Poszczególne kolory produktu można wzajemnie łączyć (mieszać)

Malowanie impregnatem Remmers HK-Lasur wykonujemy jednokrotnie.
Dostępne kolory proszę wybrać z palety poniżej:

Istotną informacją jest to, aby malowanie powtórzyć w celu odświeżenia po kilku miesiącach nakładając kolejną warstwę. Kolorystyka opracowana przez producenta jest zbliżona do różnych gatunków drewna, a impregnacja uwydatnia strukturę drewna podkreślając jego charakter. Impregnat po wyschnięciu nie pęka i nie łuszczy się. Głęboko wnika dając naturalny matowy efekt.

Malowanie 2-krotne z widoczną strukturą drewna

Stosowany przez nas w tej usłudze dodatkowej impregnat Remmers HK Lasur Grey Protect, to środek 3 w 1: impregnat, powłoka gruntująca i lazura.

Głównym celem jest ochrona drewna przed wilgocią i promieniowaniem UV. Po impregnacji powłoka jest zabezpieczona przed pleśnią, glonami i sinizną. Żerowanie różnego rodzaju owadów w tym os jest bardzo utrudnione przez zastosowaną podwyższoną zawartość fazy.

Stosowany impregnat tworzy powłokę przepuszczająca parę wodną, a w połączeniu z ochroną konstrukcyjną, jaką stosujemy we wszystkich naszych produktach ogranicza niebezpieczeństwo powstania zgnilizny.

Zastosowany impregnat zawiera ochronę powłoki przed pleśniami i glonami, ale jednocześnie pozwala drewnu oddychać wnikając głęboko w podłoże. 

Podstawowe cechy impregnatu Remmers HK-Lasur Grey Protect:

 • Naturalne szare barwy – do drewna stosowanego na otwartej przestrzeni
 • Nadaje drewnu trwałe, szare kolory – w miejscach nienarażonych i narażonych na działanie czynników atmosferycznych
 • 3 w 1: impregnat, powłoka gruntująca i lazura
 • Ochrona drewna przed wilgocią i promieniowaniem UV
 • Efekt impregnujący: wysycenie drewna, zabezpieczające przed wilgocią
 • Powłoka przepuszczająca parę wodną: wilgoć może się ulatniać
 • Działa hydrofobizująco: mokre powierzchnie szybko wysychają
 • W połączeniu z ochroną konstrukcyjną ogranicza niebezpieczeństwo powstania zgnilizny
 • Podwyższona zawartość fazy stałej zabezpiecza przed żerowaniem os
 • Powłoka zabezpieczona przed pleśnią, glonami i sinizną
 • Ewentualne poprawki nie wymagają uprzedniego szlifowania powłoki

Malowanie impregnatem Remmers HK-Lasur Grey Protect wykonujemy dwukrotnie.
Dostępne kolory proszę wybrać z palety poniżej:

Właściwości jakie posiada Remmers HK-Lasur Grey-Protect są identyczne jak w przypadku Remmers HK-Lasur, ale ze względu na niewielką intensywność kolorów impregnatu malowanie wykonywane jest dwukrotnie jedno po drugim. Podwaja to koszt malowania podstawowego (jak w przypadku malowania preparatem Remmers HK-Lasur).

Malowanie 2-krotne z podkładem i impregnacją w pełni kryjące

Stosowane przez nas w tej usłudze dodatkowej farby Remmers Deckfarbe to w pełni kryjący zestaw kolorów, który nadaje wyjątkowy charakter Twojemu domkowi. Pod farby kryjące aplikowany jest impregnat i farba podkładowa.

Dla uzyskania najlepszego efektu na lata stosujemy złożone rozwiązanie. Na początek drewno jest malowane impregnatem gruntującym Holzschutz-Grund zabezpieczającym przed sinizną i zgnilizną. Następnie konstrukcja jest malowana gruntem uniwersalnym tzw. Allgrund w celu izolacji garbników zawartych w drewnie. Na koniec dwukrotnie malujemy farbą silnie kryjącą tzw. Deckfarbe na wybrany kolor.

Ten rodzaj usługi sprawia, że Twój domek będzie miał wyjątkowy charakter. Mnogość możliwości kombinacji kolorystycznych w tej usłudze dodatkowej sprawia, że jest bardzo często wybieraną i nie przeszkadza nawet to, że jest najdroższą.

Malowanie farbami Remmers Deckfarbe wykonujemy dwukrotnie.
Dostępne kolory proszę wybrać z palety poniżej:

Wszystkie kolory nieoznaczone numerami RAL, są firmowymi kolorami Remmers i różnią się od tak samo nazwanych kolorów z innych modeli kolorystycznych.