KONTAKT    |    dzwoń: 782066361 lub 782066342
Para osób robiąca sobie zdjęcie w swoim nowym domu z chatkazdrewna.pl

Jak zamawiać drewniane domki na chatkazdrewna.pl

Każdy z oferowanych przez nas drewnianych domków możesz złożyć samodzielnie lub skorzystać z pomocy jednej z naszych ekip montażowych. Zobacz, jak wygląda cały proces montażu.

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że tak można w skrócie mówić o zakupie zestawu klocków do zabawy, natomiast kupno drewnianego domku, wiaty garażowej czy garażu drewnianego jest nieco bardziej rozbudowanym procesem.

Poniżej przedstawimy Ci wypracowaną na bazie dotychczasowych doświadczeń ścieżkę realizacji zlecenia podzieloną na  etapy. Część zadań jest po Twojej stronie, a reszta, to nasze działania.

Z katalogu produktów wybierz interesującą Ciebie konstrukcję. Oprócz przedmiotu Twojego zainteresowania: domek drewniany, wiata garażowa czy garaż drewniany interesuje nas miejsce budowy. Te informacje są podstawą do rozmowy.

Każdy produkt w naszym serwisie ma podaną cenę podstawową za samą konstrukcję bez kosztów transportu, montażu i innych. Jednak masz możliwość wykonania na własną potrzebę podstawowej wyceny. Większość stron zawiera odpowiedni formularz, w którym możesz wybrać opcje dodatkowe: transport, montaż konstrukcji, malowanie, montaż rynien, okiennic czy np. kładzenie na dachu blacho-dachówki. Taka wstępna wycena pomoże Ci określić, czy budżet jaki sobie założyłeś na postawienie np. domku na działce jest wystarczający do realizacji.

Na etapie opisanym w punkcie 2 możesz po wybraniu potrzebnych wg Ciebie opcji dodatkowych wysłać do nas zamówienie, które będzie podstawą do dalszych rozmów. Kliknij pomarańczowy przycisk Zapytaj o ofertę, po czym przejdź to Twoich zamówień i wypełnij formularz podając dane kontaktowe do Ciebie. Możesz też do nas napisać maila na adres biuro@chatkazdrewna.pl, skorzystać z formularza kontaktowego lub napisać na messengerze ze strony lub naszego fanpage.

Po otrzymaniu od Państwa zamówienia i zapoznaniu się z nim sporządzimy listę pytań i skontaktujemy się w celu ustalenia szczegółów. Zakładamy, że informacja zwrotna od nas dotrze do Państwa w ciągu 3 dni roboczych, ale ten czas może ulec zmianie (skrócić się lub wydłużyć) w zależności od ilości zapytań.

Tu zapytamy głównie o możliwości z Twojej strony wykonania fundamentów konstrukcji, montażu instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacynych. Dobrze, abyś dysponował na tym etapie choćby zdjęciami miejsca, gdzie planujesz postawić konstrukcję.

Zapytamy Ciebie o zmiany jakie chciałbyś/chciałabyś wprowadzić w wybranym projekcie. Najczęściej dotyczą one orientacji budynku – odbicie lustrzane, zmiana długości domku: podłogi, dachu i barierek (w przypadku projektów z tarasem). Część zmian zmienia cenę inwestycji.

Jeśli wybrane opcje dodatkowe oraz zmiany w projekcie są znaczące, to po tych ustaleniach musimy przeanalizować ponownie projekt, sprawdzić pod kątem bezpieczeństwa i wytycznych (jak np. działki ROD) i wycenić całość realizacji po zmianach. Na taką analizę potrzebujemy do 3-4 dni roboczych.

Jeśli przedstawiony kosztorys jest dla Ciebie do przyjęcia i chcesz nam zlecić realizację zbudowania Twojego domku/garażu/wiaty, to możesz nas poinformować mailowo lub w dowolny sposób: telefonicznie, SMS, na Messengerze czy WhatsApp lub Signal.

Dopiero wpłata uruchamia kolejne kroki. Preferujemy zaliczkę w wysokości 30% wartości umowy. Dobrze, aby wpłata była dokonana w tym samym dniu lub najpóźniej dnia następnego po podpisaniu umowy. Daje to największą szansę na aktualność oferty.

Jeśli zdecydowałeś/aś się wykonać fundament we własnym zakresie dostaniesz od nas ogólne wytyczne o zasadach jego wykonania. W zależności od rodzaju fundamentu zależy termin jego gotowości:

  • dla płyty fundamentowej – nie później niż miesiąc przed montażem konstrukcji
  • dla fundamentów bloczowych – nie później niż tydzień przed montażem.

Dobrze, abyś wykonał/a dokumentację zdjęciową całego procesu.

Jeśli nam zleciłeś realizację fundamentu, uzgodnimy dogodny termin jego wykonania.

UWAGA: Zalecamy wykonanie fundamentu przez wykwalifikowaną ekipę budowlaną, aby mieli Państwo pewność jakości oraz odpowiedzialności za wykonywane prace.

Termin realizacji potwierdzimy na tydzień przed umówioną datą montażu. Czasami może się zdarzyć przesunięcie terminu z rożnych względów. Doświadczenia z pandemii pokazały przypadki, kiedy całe ekipy montażowe trafiały na kwarantannę i powodowało to przesunięcie realizacji nawet o 2-4 tygodni.

UWAGA: ze względu na to, że konstrukcje są drewniane w przeddzień montażu będziemy się kontaktować w celu zweryfikowania panującej u Państwa pogody – porywisty wiatr, ulewny deszcz, śnieg lub grad są przeszkodą do rozpoczęcia realizacji w dany dniu.

Po potwierdzeniu daty montażu jest czas na wpłatę drugiej części kwoty za realizację.

Wysokość tej wpłaty wynosi 60% całości.

Wpłata musi dotrzeć do nas na konto nie później niż trzy dni przed planowanym montażem lub w przedostatni dzień roboczy – jeśli montaż planowany jest na poniedziałek, to wpłata musi być u nas na koncie w czwartek tydzień wcześniej.

UWAGA: Wpłata jest bezwzględnym warunkiem rozpoczęcia montażu.

W ustalonym dniu montażu jedna z naszych ekip monterskich pojawi się u Państwa na placu budowy. Nastąpi rozładowanie konstrukcji oraz rozpocznie się montaż. Większość elementów jest już gotowa i jeśli chcą Państwo się zapoznać ze szczegółami procesu samego montażu to odsyłamy do artykułu, gdzie opisujemy montaż krok po kroku.

W zależności od tego jakie opcje dodatkowe Państwo wybrali wpływają one na kolejność kroków.

Po złożeniu konstrukcji podstawowej może nastąpić praca elektryka, który rozprowadzi przewody od skrzynki elektrycznej do każdego punktu gniazda, wyłącznika i punktu oświetleniowego. Nasz elektryk nie zajmuje się montażem samych gniazd, wyłączników i osprzętu.

Tu także jest czas na hydraulika i wyprowadzenie podłączenia do kranów, bojlera/podgrzewacza wody, odpływów, sanitariatów. Także nasz hydraulik nie zajmuje się montażem Państwa armatury i podłączeniami baterii.

Jeśli Państwa konstrukcja jest ocieplana większość tych instalacji zostanie skryta wewnątrz ocieplenia, więc nie będą widoczne.

Jeśli zlecili nam Państwo malowanie konstrukcji, to następuje ono bezpośrednio po montażu. W zależności od rodzaju malowania ten etap może trwać od kilku godzin do kilku dni. Najdłużej trwa malowanie z pełnym kryciem, bo wymaga aż czterokrotnego malowania: impregnat, farba podkładowa i dwukrotnie malowanie na wybrany kolor.

Więcej o sposobach malowania, jakie oferujemy znajdziecie Państwo w artykule o kolorach Twojego domku.

Osoby z ekipy montażowej mają ze sobą listę elementów, na które muszą zwrócić uwagę podczas montażu oraz po jego zakończeniu. Kierownik ekipy sprawdza punkt po punkcie każdy z tych elementów. Poprosi także Państwa o podpisanie protokołu odbioru.

Kierownik ekipy montażowej po zakończeniu prac przekaże Państwu protokół odbioru. Prosimy o weryfikację przed podpisaniem. Dobrze, aby wykonali Państwo także swoją dokumentację zdjęciową. Jeśli to możliwe, to prosimy o podesłanie tych zdjęć do nas do biura mailem na adres podany w umowie.

W dzień odbioru prac i nie później niż następnego dnia jest czas na ostatnią wpłatę w wysokości 10% ustalonej kwoty. Przelew powinien u nas na koncie znaleźć się tego samego dnia lub najpóźniej następnego.

UWAGA: Nikt z ekipy montażowej nie pobiera od Państwa pieniędzy podczas i po zakończeniu montażu. Dokonanie całości wpłaty jest podstawą do udzielanej przez nas gwarancji

Po podpisaniu protokołu odbioru kierownik ekipy przekaże Państwu klucze do domku, czy garażu. W przypadku wiaty garażowej, czy innej konstrukcji niezamykanej ten element będzie niepotrzebny.

W przypadku konstrukcji domku zostanie Państwu podłączenie urządzeń sanitarnych i montaż osprzętu elektrycznego – gniazda, wyłączniki, oświetlenie oraz skrzynka rozdzielcza. Później już tylko meblowanie i korzystanie. W przypadku garażu, czy wiaty garażowej, hmm… najlepiej zaparkować tam samochód.

Podpisana przed realizacją umowa reguluje zakres gwarancji jakich udzielamy i w jaki sposób jest realizowana. Zazwyczaj jeśli jest taka potrzeba nasze ekipy montujące konstrukcje na terenie całego kraju są umawiane na serwis gwarancyjny będąc w okolicach Państwa realizacji. Prosimy dokładne sprawdzić zapisy gwarancyjne i ich zakres.

Konstrukcja drewniana jest zbudowana z naturalnego budulca co wymaga cyklicznego dbania o nią – impregnacji lub malowania. Na naszym blogu opisaliśmy jakich farb używamy i polecamy, aby zapewnić Państwa domkowi, garażowi, wiacie lub innej konstrukcji drewnianej długie lata świetności.

Zachęcamy do kontaktu, obserwowania naszego fanpage na facebooku i instagramie.