KONTAKT    |    dzwoń: 782066361 lub 782066342

FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

faq

Zebraliśmy najczęściej pojawiające się pytania do nas i udzieliliśmy do nich odpowiedzi. Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie.

W podstawowej cenie produktu znajduje się wyłącznie konstrukcja bez opcji dodatkowych: podłoga, ściany, deskowanie dachu, okna, drzwi, ściany działowe, okucia i klamki. W opcji podstawowej nie znajdują się: przygotowanie podłoża, transport, montaż, ocieplenie, okiennice, malowanie, pokrycie dachu papą, pokrycie dachu gontem i modyfikacja konstrukcji.

W zależności od rodzaju konstrukcji czas oczekiwania wynosi od kilku dni do kilku tygodni. Jeżeli zamawiasz konstrukcję, którą obecnie posiadamy na magazynie i chcesz ją zamontować samodzielnie, wtedy czas oczekiwania wyniesie 3-7 dni roboczych. Jeżeli zamówisz konstrukcję razem z montażem lub innymi opcjami dodatkowymi doręczenie i realizacja usług następuje w uzgodnionym terminie – od 16 do 22 tygodni. Wynika to z harmonogramu montaży i kolejki oczekujących.

Od 1 stycznia 2022 płatności można dokonać już tylko przelewem. Z reguły dzielimy płatność na 2 części. Pierwsza w wysokości 50% wartości umowy płatna w dniu podpisania umowy, a nie później niż w trzecim dniu roboczym po jej podpisaniu. Druga część w wysokości 50% wartości umowy najpóźniej w dniu, w którym nabijane są deski na dachu.

Tak, istnieje taka możliwość. Chęć zakupu na raty należy zgłosić w momencie zamawiania konstrukcji.

Przed rozpoczęciem montażu należy przygotować miejsce pod budowę i zapewnić do niego dojazd. Jeżeli na miejsce budowy nie ma dojazdu należy zgłosić to przed montażem, a w dniu montażu zapewnić 2 osoby do przenoszenia elementów konstrukcji.

Istnieją trzy rekomendowane przez nas typy podłoża: płyta betonowa, kostka brukowa i bloczki betonowe. O typach podłoża można przeczytać w artykule Podstawa domku, czyli jak wykonać fundament. Na Państwa życzenie wykonujemy podłoża pod domki drewniane i inne konstrukcje oraz instalacje wodno-kanalizacyjne. Zapraszamy do kontaktu.

Większość produktów jest wykonana z wysokiej jakości świerku skandynawskiego. Szczegółowe informacje o materiałach można znaleźć w opisie każdej konstrukcji. O tym, jakie są właściwości naszego drewna możesz przeczytać w artykule Właściwości drewna ze świerku skandynawskiego

Po nowelizacji ustawy prawo budowlane w 2021 roku pozwolenia na budowę nie wymagają konstrukcje rekreacyjne do 70 m2 powierzchni zabudowy. Niemniej, budowę każdej konstrukcji należy zgłosić do odpowiedniego urzędu. Więcej o ustawie i budowaniu konstrukcji drewnianych bez pozwoleń można przeczytać w artykule Domy bez pozwolenia do 70 m2

W ilości do 3 sztuk konstrukcje są doręczane samochodami dostawczymi o wymiarach 2,35 x 8,2 m z lawetą o długości 6 m. W przypadku zamówienia 3 lub więcej konstrukcji, doręczenie następuje samochodem ciężarowym o długości 13.6 m.

Większość konstrukcji po uprzednim umówieniu można odebrać samodzielnie z naszego magazynu na Śląsku. Praktyka jednak pokazuje, że niemal 100% zamówień realizowanych jest z transportem zrealizowanym przez naszą firmę.

W przypadku budynków rekreacyjnych spakowana konstrukcja posiada następujące wymiary: szerokość ok. 115 cm, długość w zależności od modelu od 300 do 600 cm, wysokość od 30 cm do 160 cm. Waga palety w zależności od modelu waha się od 500 kg do 3 ton.

Montaż mniejszych konstrukcji na przykład altan, mniejszych domków, garaży bez ocieplenia czy innych opcji dodatkowych i placów zabaw trwa około 24 godziny (3 dni robocze). W przypadku większych konstrukcji czy wybrania opcji dodatkowych czas montażu jest indywidualny i w zależności od ilości opcji może trwać nawet do 4-5 tygodni.

Tak, w trakcie montażu jest niezbędny bieżący dostęp do energii elektrycznej o napięciu 220 V. Jeżeli na miejscu montażu nie ma dostępu do prądu należy to zgłosić w trakcie zamawiania. Po zgłoszeniu ekipa montażowa zostanie wyposażona w agregat prądotwórczy.

Dostęp do wody nie jest konieczny w trakcie montażu.

Malowanie jako opcja dodatkowa następuje po zamontowaniu konstrukcji.

Tak, montaż takiej instalacji powinien nastąpić w czasie, kiedy ekipa montażowa zajmuje się dachem. Instalacją może się zająć nasza ekipa lub wynajęty elektryk. Więcej można przeczytać na stronie z opisem montażu domków.

Tak, do domku można podłączyć instalację wodno-kanalizacyjną. Jednak na miejsce budowy najlepiej należy ją doprowadzić przed rozpoczęciem prac w momencie planowania miejsca na fundamenty. Jeżeli instalacja będzie doprowadzona do odpowiednich miejsc (łazienki czy kuchni) nasza ekipa w trakcie montażu wbuduje ją w domek. Więcej można przeczytać na stronie z opisem montażu domków.

Uwaga! Na Państwa życzenie firma wykonuje podłoża pod domki drewniane i inne konstrukcje oraz instalacje wodno-kanalizacyjne. Zapraszamy do kontaktu.

Tak, istnieje możliwość ocieplenia domku w czasie montażu. Jest to opcja dodatkowa.

Domki są obiektami wolnostojącymi i nie są kotwione w trakcie montażu. Kotwienie można wykonać we własnym zakresie po skończonym montażu lub uzgodnić kotwienie na etapie zamówienia, aby ta opcja dodatkowa była uwzględniona i wykonana przez naszą ekipę.